Sort by

Noah has logged 103 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Room

The Room

2003
×
½
Read prior review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★
Edit this entry  
21
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Get Me Roger Stone

Get Me Roger Stone

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★
Edit this entry  
04
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Edit this entry  
27
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry