• tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Artemis Fowl

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Bloodshot

  • Onward

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Star Wars Collection

    ★★★★★

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½