g! has logged 14 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Let's All Go to the Lobby

Let's All Go to the Lobby

1957
×
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Better Off Dead...

Better Off Dead...

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry