g! has logged 114 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Behind the Sun

Behind the Sun

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Second Act

Second Act

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bad Ben

Bad Ben

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
An American in Paris: The Musical

An American in Paris: The Musical

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
13
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Demetri Martin: The Overthinker

Demetri Martin: The Overthinker

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Stuck on You

Stuck on You

2003
×
Read the review Edit this entry  
26
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Let's All Go to the Lobby

Let's All Go to the Lobby

1957
×
Read the review Edit this entry  
21
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
Read the review Edit this entry  
29
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Newsies

Newsies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry