Sort by

Grayson has logged 142 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Edit this entry  
31
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
★★½
Edit this entry  
31
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★★
Edit this entry  
30
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★
Edit this entry  
30
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★½
Edit this entry  
29
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Edit this entry  
29
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★½
Edit this entry  
28
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Border

Border

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Damnation

Damnation

1988
×
★★★½
Edit this entry  
28
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★½
Edit this entry  
27
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Edit this entry  
27
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★
Edit this entry  
26
FLCL

FLCL

2000
×
★★★★
Edit this entry  
25
City of God

City of God

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★
Edit this entry  
25
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★
Edit this entry  
23
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★
Edit this entry  
22
Piercing

Piercing

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
21
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
Edit this entry  
21
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★
Edit this entry