• Dave Chappelle: The Closer

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Annette

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★

  • First Date

    ★½

  • Marvelous and the Black Hole

    ★★★½

  • Pleasure

    ★★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★★½

  • The Blazing World

    ★★★½

  • Passing

    ★★½

  • Ma Belle, My Beauty

    ★★★

  • Wild Indian

  • Cusp

    ★½

  • A Glitch in the Matrix

    ½

  • Eight for Silver

    ★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • Strawberry Mansion

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Monster Hunter

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • august

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Adapt

    ★★★★★

  • Siren Snubbed

    ★★★★★

  • The World to Come

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★½

  • My Octopus Teacher

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★★

  • Last and First Men

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ★½

  • Dead Earth

    ½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • The Turning

  • Underwater

    ★★½

  • The Grudge

  • Cats

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Moonlit Winter

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Tall Girl

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Wanted

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • GUO4

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Ready or Not

    ★★½