Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
Read prior review Edit this entry  
30
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
Read prior review Edit this entry  
29
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Edit this entry  
29
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
Read prior review Edit this entry  
28
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
Edit this entry  
26
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
Edit this entry  
25
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
Edit this entry  
23
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
Edit this entry  
21
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
Read prior review Edit this entry  
19
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
Read the review Edit this entry  
16
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
Edit this entry  
15
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
Edit this entry  
14
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
Read the review Edit this entry  
13
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
Edit this entry  
12
Gladiator

Gladiator

2000
×
Edit this entry  
05
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
Edit this entry  
27
Minari

Minari

2020
×
Edit this entry  
23
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Winter's Tale

Winter's Tale

2014
×
Read the review Edit this entry  
15
Ringu

Ringu

1998
×
Edit this entry  
15
The Martian

The Martian

2015
×
Edit this entry  
14
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
Read prior review Edit this entry  
14
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
Read prior review Edit this entry  
27
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
Read prior review Edit this entry  
26
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Haloid

Haloid

2007
×
Read the review Edit this entry  
23
Final Fantasy VII: Advent Children

Final Fantasy VII: Advent Children

2005
×
Read the review Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Bound

Bound

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
Edit this entry  
16
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
Edit this entry  
15
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
Read prior review Edit this entry  
26
Versus

Versus

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
Edit this entry  
24
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
Edit this entry  
24
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
Edit this entry  
22
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Edit this entry