Sort by

Grant has logged 178 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
White Noise

White Noise

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Emancipation

Emancipation

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Strange World

Strange World

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Devotion

Devotion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
She Said

She Said

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Till

Till

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
21
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Terrifier

Terrifier

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Smile

Smile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry