Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Ahsoka

Ahsoka

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saw X

Saw X

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Creator

The Creator

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Passages

Passages

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Strays

Strays

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
Read the review Edit this entry  
07
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
Read the review Edit this entry  
28
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Extraction 2

Extraction 2

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry