• Guava Island

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Vice

    ★★★★

  • Bird Box

    ★½

  • Green Book

    ★★½

  • mid90s

    ★★★★★

  • Widows

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Nun

    ★★½

  • Boy Erased

  • Suspiria

    ★★★★½

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★½

  • White Boy Rick

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Meg

    ½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • The First Purge

    ★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Under the Silver Lake

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Wildlife

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Searching

    ★★★½

  • Insidious: The Last Key

    ★★

  • Billy Star

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • I Need You to Kill

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★½

  • Justice League

    ★★

  • Marshall

    ★★★

  • My Little Pony: The Movie

    ½

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • Kodachrome

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lean on Pete

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Thelma

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★★

  • Have You Seen the Listers?

    ★★★½

  • The Only Living Boy in New York

    ★★★½

  • Detroit

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★