Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Honk For Jesus. Save Your Soul

Honk For Jesus. Save Your Soul

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sharp Stick

Sharp Stick

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Married to the Mob

Married to the Mob

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Sweetie

Sweetie

1989
×
Edit this entry  
16
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★½
Edit this entry  
13
Holiday

Holiday

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
Two Friends

Two Friends

1986
×
Edit this entry  
08
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★
Edit this entry  
07
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★½
Edit this entry  
04
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★½
Edit this entry  
03
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★½
Edit this entry  
01
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★
Edit this entry  
01
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Edit this entry  
01
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Edit this entry  
23
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Ward

The Ward

2010
×
★½
Edit this entry  
15
Juice

Juice

1992
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
11
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Edit this entry