• Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • 9/21/21

  • Squid Game

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

  • Titane

    ★★★★★

  • Blue Bayou

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • F9

    ★★★

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★

  • Happily

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Canvas

  • What the Constitution Means to Me

    ★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • Urges

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Wolfwalkers

  • Another Round

    ★★★★

  • David

  • Beans

    ★★★★

  • The Inheritance

  • David Byrne's American Utopia

  • The Human Voice

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • 30 Rock: A One-Time Special

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Coming Out

  • The Letter Room

  • 8:46

  • Good Boy

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • I May Destroy You

  • Roller Girl

  • Middleditch & Schwartz

  • Tigertail

    ★★★★

  • France Against the Robots

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Whitmer Thomas: The Golden One

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½