Sort by

Grant has logged 294 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Madhouse

Madhouse

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Who: Shada

Doctor Who: Shada

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Christmas Calendar

The Christmas Calendar

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Marry Me at Christmas

Marry Me at Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Miss Christmas

Miss Christmas

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Home for Christmas Day

Home for Christmas Day

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Who

Doctor Who

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
His and Her Christmas

His and Her Christmas

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Every Christmas Has a Story

Every Christmas Has a Story

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Engaging Father Christmas

Engaging Father Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Enchanted Christmas

Enchanted Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Christmas Train

The Christmas Train

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Coming Home for Christmas

Coming Home for Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Christmas in the Air

Christmas in the Air

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Diary of the Dead

Diary of the Dead

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Very Country Christmas

A Very Country Christmas

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
A Rose for Christmas

A Rose for Christmas

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
12 Men of Christmas

12 Men of Christmas

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
A Gift to Remember

A Gift to Remember

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
A Bramble House Christmas

A Bramble House Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Doggone Christmas

A Doggone Christmas

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Boy Friend

The Boy Friend

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Initiation

The Initiation

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blood Bath

Blood Bath

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Play Misty for Me

Play Misty for Me

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Overboard

Overboard

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Amityville: Dollhouse

Amityville: Dollhouse

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Women in Love

Women in Love

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Amityville: A New Generation

Amityville: A New Generation

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dorm That Dripped Blood

The Dorm That Dripped Blood

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Come Back to the 5 & Dime, Jimmy Dean, Jimmy Dean

Come Back to the 5 & Dime, Jimmy Dean, Jimmy Dean

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wings of the Dove

The Wings of the Dove

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Go-Between

The Go-Between

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Vampire Circus

Vampire Circus

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry