Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Love Again

Love Again

2023
×
★★★
Edit this entry  
30
Reality

Reality

2023
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Kandahar

Kandahar

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
To Catch a Killer

To Catch a Killer

2023
×
★★★½
Edit this entry  
16
Sisu

Sisu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
STILL: A Michael J. Fox Movie

STILL: A Michael J. Fox Movie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
12
Air

Air

2023
×
★★★½
Edit this entry  
12
Hypnotic

Hypnotic

2023
×
★★★
Edit this entry  
12
The Mother

The Mother

2023
×
★★★
Edit this entry  
11
Enys Men

Enys Men

2022
×
★★½
Edit this entry  
03
Renfield

Renfield

2023
×
★★½
Edit this entry  
03
65

65

2023
×
★★★
Edit this entry  
02
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★
Edit this entry  
29
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★★
Edit this entry  
21
Ghosted

Ghosted

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Edit this entry  
17
A Good Person

A Good Person

2023
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Inside

Inside

2023
×
★★★
Edit this entry  
09
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★★½
Edit this entry  
03
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Town

The Town

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★
Edit this entry  
31
Tetris

Tetris

2023
×
★★★½
Edit this entry  
30
Missing

Missing

2023
×
★★★½
Edit this entry  
27
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Boston Strangler

Boston Strangler

2023
×
★★★½
Edit this entry  
12
To Leslie

To Leslie

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Till

Till

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Devotion

Devotion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scream VI

Scream VI

2023
×
Read prior review Edit this entry  
25
Living

Living

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★
Edit this entry  
19
The Phantom of the Open

The Phantom of the Open

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Marlowe

Marlowe

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
Sharper

Sharper

2023
×
★★★½
Edit this entry  
14
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Your Place or Mine

Your Place or Mine

2023
×
★★★
Edit this entry  
12
Spin Me Round

Spin Me Round

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Dinner in America

Dinner in America

2020
×
★½
Edit this entry  
09
TÁR

TÁR

2022
×
★★★
Edit this entry