• Dune

    ★★★★

  • Bright Star

    ★★★

  • Peterloo

    ★★★★½

  • Hope and Glory

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Submarine

    ★★★

  • Dirty Harry

  • Cry Macho

    ★★★★

  • Sully

    ★★★★

  • Pale Rider

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★★★

  • Thief

    ★★★★½

  • John McEnroe: In the Realm of Perfection

    ★★★★

  • Bull Durham

    ★★★★★

  • Manhunter

    ★★★★★

  • DamNation

    ★★★

  • Collateral

    ★★★

  • My Cousin Vinny

    ★★★★