Sort by
  • Pearl

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • The Last Movie Stars

  • Nope

    ★★★★★

  • Hustle

  • Elvis

  • Crimes of the Future

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • RRR

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Fire of Love

    ★★★★★

  • Beanie Mania

    ★★

  • Station Eleven

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Landscapers

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Munich: The Edge of War

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Lost Illusions

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Becoming Cousteau

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

  • Benedetta

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Underground Railroad

  • Mare of Easttown

  • Petite Maman

  • Delicious

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

  • Passing

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • It's a Sin

    ★★★

  • The Dig

    ★★★