Sort by

graham has logged 44 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rent

Rent

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Cargo

Cargo

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Serenity

Serenity

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat

Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat

1999
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
18
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Up

Up

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Croods

The Croods

2013
×
★★½
Edit this entry  
13
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
11
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It Takes Two

It Takes Two

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pokémon the Movie: I Choose You!

Pokémon the Movie: I Choose You!

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
05
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
My Big Fat Greek Wedding 2

My Big Fat Greek Wedding 2

2016
×
★★½
Read other review Edit this entry  
03
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cars

Cars

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry