Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paterson

Paterson

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry