Sort by

grimplet has logged 25 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★
Read prior review Edit this entry  
03
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
North & South

North & South

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Edit this entry  
08
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry