Sort by

GraceC has logged 67 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Not-So Amazing

Not-So Amazing

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
19
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Rust Creek

Rust Creek

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Tex Montana Will Survive!

Tex Montana Will Survive!

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Zookeeper

Zookeeper

2011
×
★★½
Edit this entry  
17
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★★
Edit this entry  
14
Employee of the Month

Employee of the Month

2006
×
★★★½
Edit this entry  
04
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
I Am Number Four

I Am Number Four

2011
×
★★½
Edit this entry  
09
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★★½
Edit this entry  
08
1BR

1BR

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Lost Husband

The Lost Husband

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★½
Edit this entry  
31
Infamous

Infamous

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★
Edit this entry  
12
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★
Edit this entry  
11
Odd Thomas

Odd Thomas

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★★½
Edit this entry  
10
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Grudge

The Grudge

2020
×
★½
Edit this entry  
04
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
The Visit

The Visit

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Edit this entry  
17
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Seventh

Seventh

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★½
Edit this entry  
09
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
Room

Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
03
A Haunted House

A Haunted House

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Edit this entry