grace has logged 191 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
29
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Daddy Longlegs

Daddy Longlegs

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
Read the review Edit this entry  
25
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
Read the review Edit this entry  
23
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
6 Underground

6 Underground

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Party

The Party

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Vanishing

The Vanishing

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Machine Gun Preacher

Machine Gun Preacher

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Domino

Domino

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Six Shooter

Six Shooter

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kill the Day

Kill the Day

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry