gozdekisa has logged 23 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Meeting Jim

Meeting Jim

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
I Like Life a Lot

I Like Life a Lot

1977
×
Edit this entry  
30
Hey, You!

Hey, You!

1976
×
★★★
Edit this entry  
29
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Edit this entry  
28
The Purge

The Purge

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
Inside

Inside

2002
×
Edit this entry  
27
Scrambled

Scrambled

2017
×
Edit this entry  
27
Skywatch

Skywatch

2019
×
Edit this entry  
27
Nighty Night

Nighty Night

2019
×
Edit this entry  
27
The Orchestra

The Orchestra

2016
×
Edit this entry  
24
The Mirror Has Two Faces

The Mirror Has Two Faces

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Violet Evergarden: The Movie

Violet Evergarden: The Movie

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
15
Belle

Belle

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
I See You

I See You

2019
×
Edit this entry  
12
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Double Lover

Double Lover

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
Edit this entry