• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Uncertain Snow

  • Louise

  • Blue Curry

    ★★★

  • Contretemps

  • Friendzone

  • No Time to Die

    ★★★

  • Golden Hour

  • Squid Game

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Afterlife of the Party

    ★★★

  • He's All That

  • The Kissing Booth 3

  • Belle

    ★★★

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★½

  • Last Summer

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • The Woman in the Window

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • This Little Love of Mine

  • Save Ralph

  • Moxie

    ★★★★★

  • Crazy About Her

    ★★★½

  • High-Rise Invasion

    ★★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Below Zero

  • WandaVision

  • Stuck Apart

    ★★½

  • Headspace Guide to Meditation

  • All My Friends Are Dead

    ★★★½

  • Run On

  • A California Christmas

    ★★½

  • Wild Mountain Thyme

    ★★½

  • The Mess You Leave Behind

  • Rose Island

    ★★★½

  • Leyla Everlasting

    ★★★

  • The Call

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • Puparia

  • La mémoire du Médaillon d'OR

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Sundown

  • Ethos

    ★★★★

  • Mank

  • Mum's Sweater

  • My Friend Who Shines in the Night

  • Horizon Line

  • Canvas

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★

  • Holidate

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Mandrake

  • Over the Moon

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Fractured

    ★★★★