• Nope

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Spiderhead

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Men

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Uncharted

    ★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Moonfall

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Injustice

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★★

  • Kate

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

  • Belfast

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • F9

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½