Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Song to the Siren

Song to the Siren

1983
×
★★★★
Edit this entry  
26
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Smithereens

Smithereens

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
North Hollywood

North Hollywood

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Slowdive: Souvlaki

Slowdive: Souvlaki

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Big

Big

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
[REC]

[REC]

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Host

Host

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sin City

Sin City

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry