• Fear Street: 1994

  • Save Ralph

  • PXE

  • Zack Snyder's Justice League

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

  • Mank

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

  • Antebellum

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • The Stunt Double

  • Da 5 Bloods

  • Artemis Fowl

  • Scoob!

  • Rhubarb

  • Photographer

  • Wave Sounds

  • Siberia

    ★★

  • Gretel & Hansel

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Goldman v Silverman

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • The Gentlemen

  • 1917

  • Golden Hour

  • Doctor Sleep

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

  • Dolemite Is My Name

  • Knives Out

  • Joker

    ★★

  • The Fanatic

    ★★

  • Waves

  • Uncut Gems

    ★★

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Airplane Mode

  • Ready or Not

    ★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

  • Crawl

    ★★

  • The Lion King

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

  • Child's Play

  • Midsommar

  • Ma

  • Parasite

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • First Love

    ★★

  • The Dead Don't Die

  • Avengers: Endgame

  • Mr. Pregnant

    ★★★

  • Shazam!

  • Pet Sematary

  • Us

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Notes from Melanie

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Honey Boy

  • The Farewell

    ★★

  • Glass

    ★★★★

  • Leprechaun Returns

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman