• Cats

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Grinch

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • Smallfoot

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★★

  • Shadow

    ★★★★

  • Outlaw King

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Upgrade

    ★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Damsel

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★★★

  • The Post

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★

  • mother!

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★

  • Gemini

    ★★★½

  • The Ballad of Lefty Brown

    ★★½

  • Girlfriend's Day

    ★★★½

  • Mudbound

    ★★★★★

  • The Little Hours

    ★★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★★★

  • Miss Sloane

    ★★★★★

  • 13th

    ★★★★★

  • Finding Dory

    ★★★★★

  • Personal Shopper

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★★★

  • Room

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★★

  • Sicario

    ★★★★★

  • Carol

    ★★★★★