• Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Host

    ★★★★½

  • Sputnik

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Adverse

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Young Cannibals

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Rabid

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Swallow

    ★★★★

  • Bliss

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Sweetheart

    ★★★½

  • Little Monsters

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★★½

  • The Perfection

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Meg

    ★★½

  • Cam

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Truth or Dare

    ★★½

  • Ghostland

    ★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★½

  • Lords of Chaos

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Assassination Nation

    ★★★

  • Mandy

    ★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★½

  • The Babysitter

    ★★★

  • Killing God

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★★½

  • It

    ★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • Death Note

    ★★½

  • Good Time

    ★★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★

  • Life

    ★★★★½

  • Mayhem

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • XX

    ★★★½

  • Terrifier

    ★★★

  • Split

    ★★★½