Görkem has logged 220 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Breath

The Breath

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ran

Ran

1985
×
Edit this entry  
27
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★
Edit this entry  
27
Shazam!

Shazam!

2019
×
Edit this entry  
27
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
Edit this entry  
27
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
Edit this entry  
27
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
Edit this entry  
27
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
Independence Day

Independence Day

1996
×
Edit this entry  
27
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
Edit this entry  
27
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
Edit this entry  
27
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
Edit this entry  
27
The Mask

The Mask

1994
×
Edit this entry  
27
Lucy

Lucy

2014
×
Edit this entry  
27
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★
Edit this entry  
27
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
Edit this entry  
27
Born on the Fourth of July

Born on the Fourth of July

1989
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
Edit this entry  
26
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
½
Edit this entry  
26
Minions

Minions

2015
×
Edit this entry  
26
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
Edit this entry  
26
San Andreas

San Andreas

2015
×
Edit this entry  
26
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
Edit this entry  
26
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
Edit this entry  
26
Lucy

Lucy

2014
×
Edit this entry  
26
Maleficent

Maleficent

2014
×
Edit this entry  
26
Godzilla

Godzilla

2014
×
Edit this entry  
26
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Divergent

Divergent

2014
×
Edit this entry  
26
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
Edit this entry  
26
I, Frankenstein

I, Frankenstein

2014
×
Edit this entry  
26
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
Edit this entry  
26
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
Edit this entry