Sort by

Gabriel has logged 187 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Premonition

Premonition

2007
×
Edit this entry  
26
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sabrina

Sabrina

1995
×
★★★½
Edit this entry  
23
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ste. Anne

Ste. Anne

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Last Seduction

The Last Seduction

1994
×
★★★
Edit this entry  
18
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★½
Edit this entry  
18
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Come Back to the 5 & Dime, Jimmy Dean, Jimmy Dean

Come Back to the 5 & Dime, Jimmy Dean, Jimmy Dean

1982
×
★★★½
Edit this entry  
17
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★½
Edit this entry  
12
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Who's That Knocking at My Door

Who's That Knocking at My Door

1967
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Mad Women's Ball

The Mad Women's Ball

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
What Do We See When We Look at the Sky?

What Do We See When We Look at the Sky?

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
DMX: Don't Try to Understand

DMX: Don't Try to Understand

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Village Detective: A Song Cycle

The Village Detective: A Song Cycle

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bait

Bait

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mule

The Mule

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Happening

Happening

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Ahed's Knee

Ahed's Knee

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Lingui, The Sacred Bonds

Lingui, The Sacred Bonds

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
What Do We See When We Look at the Sky?

What Do We See When We Look at the Sky?

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Ali

Ali

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Six by Sondheim

Six by Sondheim

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Edit this entry