Sort by

Gabriel has logged 15 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Cordillera of Dreams

The Cordillera of Dreams

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★
Edit this entry  
23
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
If I Were the Winter Itself

If I Were the Winter Itself

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cold Case Hammarskjöld

Cold Case Hammarskjöld

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Suburban Birds

Suburban Birds

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Edit this entry