Sort by

GoosetheFlerken has logged 62 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ray

Ray

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I'm Not There

I'm Not There

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Benediction

Benediction

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Trek: First Contact

Star Trek: First Contact

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Street Kings

Street Kings

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Brian and Charles

Brian and Charles

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Garden State

Garden State

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Australia

Australia

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Strictly Ballroom

Strictly Ballroom

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Fake Boyfriend

My Fake Boyfriend

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Neptune Frost

Neptune Frost

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Jungle Book

The Jungle Book

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Watcher

Watcher

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Yellowstone

Yellowstone

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry