Sort by
  • Hamilton

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Becoming

    ★★

  • Unorthodox

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ½

  • Onward

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Shaft

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • A Hidden Life

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Yesterday

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Guava Island

    ★★★½

  • Missing Link

    ★★½

  • Shazam!

    ★½

  • Pet Sematary

    ★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★½

  • High Flying Bird

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Report

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Vice

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Instant Family

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½