• Death to 2021

    ½

  • West Side Story

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ½

  • Dune

    ★★½

  • After We Fell

    ½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Friends: The Reunion

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★½

  • Yes Day

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • The Prom

    ★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★½

  • Famo$o

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • You Came Back

    ★½

  • And Tomorrow the Entire World

    ★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Genus Pan

  • Yellow Cat

    ★★½

  • The Predators

    ★★½

  • The Macaluso Sisters

    ★★

  • J'ador

    ★★★½

  • Tragic Jungle

    ★½

  • Listen

  • The Best is Yet to Come

    ★★½

  • Omelia Contadina

    ★★½

  • Narcissus Off Duty

  • Never Gonna Snow Again

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Dear Comrades!

    ★★★

  • Salvatore: Shoemaker of Dreams

    ★★

  • Fiori, Fiori, Fiori!

    ★½

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★

  • In My Room

  • Mainstream

    ★★½

  • Mandibles

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I Am Greta

    ★★½

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★

  • Our Father

    ★★½

  • The Furnace

    ★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★½

  • 50 or Two Whales Meet at the Beach

    ★★★★★

  • The Disciple

    ★★★★

  • Lovers

    ★★

  • Oasis

    ★★★

  • Final Account

    ★½

  • Apples

    ★★★½

  • The Ties

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • PVT Chat

    ★★

  • After We Collided

    ½

  • Conference

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Greyhound

  • Wife of a Spy

    ★★★

  • Rhubarb

  • Normal People

    ★★½

  • Extraction

    ★★★