GoodBadAndOdd has logged 205 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Twins

Twins

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Edit this entry  
27
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Willard

Willard

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scrooge

Scrooge

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
JFK

JFK

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Adventures of Sherlock Holmes

The Adventures of Sherlock Holmes

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frogs

Frogs

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Starsky and Hutch

Starsky and Hutch

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cooties

Cooties

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Prophecy

The Prophecy

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dirty Weekend

Dirty Weekend

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Attack of the Blind Dead

Attack of the Blind Dead

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Dunwich Horror

The Dunwich Horror

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Passengers

Passengers

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
What a Carve Up!

What a Carve Up!

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hound of the Baskervilles

The Hound of the Baskervilles

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tombs of the Blind Dead

Tombs of the Blind Dead

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Moana

Moana

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry