Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Oklahoma!

Oklahoma!

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Carry On Teacher

Carry On Teacher

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cockneys vs Zombies

Cockneys vs Zombies

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rocky IV: Rocky vs. Drago - The Ultimate Director's Cut

Rocky IV: Rocky vs. Drago - The Ultimate Director's Cut

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Click & Collect

Click & Collect

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nativity 2: Danger in the Manger!

Nativity 2: Danger in the Manger!

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Plague of the Zombies

The Plague of the Zombies

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Omen

The Omen

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Steptoe and Son Ride Again

Steptoe and Son Ride Again

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Steptoe and Son

Steptoe and Son

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
In Search of Darkness - Part II

In Search of Darkness - Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Carry On Screaming

Carry On Screaming

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider Baby

Spider Baby

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fly II

The Fly II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Away We Go

Away We Go

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Alf Garnett Saga

The Alf Garnett Saga

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Till Death Us Do Part

Till Death Us Do Part

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry