• No Time to Die

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • F9

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Boss Level

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • In Search of Darkness - Part II

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★½

  • Hosts

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Uncle Peckerhead

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • Peninsula

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • His House

    ★★★★

  • Amulet

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Mortuary Collection

    ★★★½

  • She Never Died

    ★★★

  • VFW

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • The Vigil

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • La Llorona

    ★★★

  • Metamorphosis

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Banana Splits Movie

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Vivarium