Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
The Voices

The Voices

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
West of Memphis

West of Memphis

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Maniac

Maniac

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Amityville II: The Possession

Amityville II: The Possession

1982
×
★★★
Edit this entry  
29
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry