• The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Silent Night

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Finde

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★★½

  • Prayers for the Stolen

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • A Cop Movie

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Misha and the Wolves

    ★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Ok, It's Fine

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Freaky

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★

  • Run Hide Fight

    ★★★½

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★½

  • New Order

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • The Secret Of Dr. Grinberg

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Host

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★★

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Hater

    ★★½

  • Devs

    ★★★★½

  • Alone

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Zola

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★