Sort by

Trudes has logged 170 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Volcano: Rescue from Whakaari

The Volcano: Rescue from Whakaari

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
Edit this entry  
22
I Believe in Santa

I Believe in Santa

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Housewives of the North Pole

The Housewives of the North Pole

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Strange World

Strange World

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
She Said

She Said

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Clue

Clue

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Beyond

The Beyond

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry