Sort by

Trudes has logged 35 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Carrie

Carrie

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Fog

The Fog

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Dracula

Dracula

1931
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Braid

Braid

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Surviving R. Kelly

Surviving R. Kelly

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry