Sort by

Trudes has logged 422 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Tiffany Haddish: Black Mitzvah

Tiffany Haddish: Black Mitzvah

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
High Life

High Life

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Judy

Judy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Klaus

Klaus

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
Read the review Edit this entry  
25
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Devil Next Door

The Devil Next Door

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hot Pursuit

Hot Pursuit

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
Read the review Edit this entry