Sort by

Trudie has logged 61 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ted

Ted

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sing

Sing

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Extinction

Extinction

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Woodshock

Woodshock

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cars

Cars

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Others

The Others

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Nurse

The Nurse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sinister

Sinister

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Half Magic

Half Magic

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Louis Theroux: The Ultra Zionists

Louis Theroux: The Ultra Zionists

2011
×
★★
Edit this entry  
19
Tully

Tully

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Following Along A Deathless Track To The Wreath Laying On The Dwelling Far Too Far Away

Following Along A Deathless Track To The Wreath Laying On The Dwelling Far Too Far Away

×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
From Prada to Nada

From Prada to Nada

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Denial

Denial

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
How It Ends

How It Ends

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bao

Bao

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I'll See You in My Dreams

I'll See You in My Dreams

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry