Sort by

Trudie has logged 47 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wish Upon a Star

Wish Upon a Star

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Witches

The Witches

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Chelsea Handler: Uganda Be Kidding Me Live

Chelsea Handler: Uganda Be Kidding Me Live

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Brain on Fire

Brain on Fire

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Derren Brown: Miracle

Derren Brown: Miracle

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Planet Earth II

Planet Earth II

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tig

Tig

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Girls Gone Dead

Girls Gone Dead

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hours

The Hours

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Flow

Flow

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Ghosthunter

Ghosthunter

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Woman Captured

A Woman Captured

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Game Girls

Game Girls

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Whispering Truth to Power

Whispering Truth to Power

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Mother

Black Mother

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
I, Dolours

I, Dolours

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shakedown

Shakedown

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Desolation Center

Desolation Center

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Congo Tribunal

The Congo Tribunal

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
A Northern Soul

A Northern Soul

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Unsane

Unsane

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry