Sort by

Trudie has logged 497 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Innocent Man

The Innocent Man

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Annihilation

Annihilation

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Post

The Post

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Giver

The Giver

2014
×
Read the review Edit this entry  
02
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Angela's Christmas

Angela's Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Louis Theroux: Transgender Kids

Louis Theroux: Transgender Kids

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Make Us Dream

Make Us Dream

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Louis Theroux: Extreme Love - Autism

Louis Theroux: Extreme Love - Autism

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Louis Theroux: America's Medicated Kids

Louis Theroux: America's Medicated Kids

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Compulsion

Compulsion

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★
Read the review Edit this entry