Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Creed

Creed

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Alice, Darling

Alice, Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Babylon

Babylon

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Whale

The Whale

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Empty Sky

Empty Sky

2011
×
Edit this entry  
17
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
White Noise

White Noise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Volcano: Rescue from Whakaari

The Volcano: Rescue from Whakaari

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
Edit this entry  
22
I Believe in Santa

I Believe in Santa

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Housewives of the North Pole

The Housewives of the North Pole

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Strange World

Strange World

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
She Said

She Said

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry