• Don't Worry Darling

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Love Hard

    ★½

  • Encanto

    ★★★½

  • My Name

  • Midnight Mass

  • Squid Game

  • Hometown Cha-Cha-Cha

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Save Ralph

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Fan Girl

    ★★½

  • Canvas

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • #Alive

    ★★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • The Half of It

    ★★½

  • 365 Days

    ½

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Uncle Frank

    ★★★★½

  • Cats

    ½

  • 6 Underground

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • #Jowable

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • The Kingmaker

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • John Denver Trending

    ★★★

  • Iska

    ★★½

  • Pandanggo sa Hukay

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Ma

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • The Perfect Date

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

  • The Act

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Alone/Together

    ★★★

  • Sakaling Maging Tayo

    ½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★½

  • Eerie

  • Instant Family

    ★★★½

  • The Princess Switch

    ★½

  • Through Night and Day

    ½

  • Bird Box

    ★★