Sort by

Paul has logged 349 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Renaissance: A Film by Beyoncé

Renaissance: A Film by Beyoncé

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Catcher Was a Spy

The Catcher Was a Spy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rustin

Rustin

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
BTS: Permission to Dance on Stage - LA

BTS: Permission to Dance on Stage - LA

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Albert Brooks: Defending My Life

Albert Brooks: Defending My Life

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Birth/Rebirth

Birth/Rebirth

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Four Daughters

Four Daughters

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The House of Mirth

The House of Mirth

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Quiz Lady

Quiz Lady

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sly

Sly

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Earth Mama

Earth Mama

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
NYAD

NYAD

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lesson

The Lesson

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fingernails

Fingernails

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cry of the City

Cry of the City

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Black Vampire

The Black Vampire

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pain Hustlers

Pain Hustlers

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Retribution

Retribution

2023
×
Read the review Edit this entry  
30
Milli Vanilli

Milli Vanilli

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Expend4bles

Expend4bles

2023
×
Read the review Edit this entry  
28
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Suitable Flesh

Suitable Flesh

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Sitting in Bars with Cake

Sitting in Bars with Cake

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time in Uganda

Once Upon a Time in Uganda

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Burial

The Burial

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Silver Dollar Road

Silver Dollar Road

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Flora and Son

Flora and Son

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Delinquents

The Delinquents

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kokomo City

Kokomo City

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Compassionate Spy

A Compassionate Spy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Caine Mutiny Court-Martial

The Caine Mutiny Court-Martial

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe

Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Pigeon Tunnel

The Pigeon Tunnel

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Royal Hotel

The Royal Hotel

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scrapper

Scrapper

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fremont

Fremont

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dreamin' Wild

Dreamin' Wild

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Brother

Brother

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry