Sort by

taylor has logged 47 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stomp the Yard

Stomp the Yard

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
John Adams

John Adams

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Young Pope

The Young Pope

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Class

The Class

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Us

Us

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Us

Us

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Portrait in Black

Portrait in Black

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Green Book

Green Book

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Green Book

Green Book

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Little Nicholas

Little Nicholas

2009
×
Read the review Edit this entry