Sort by
  • Smile

    ★½

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Nope

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

  • Eternals

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • On My Mind

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Mare of Easttown

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • We Can Be Heroes

  • Mank

    ★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★★

  • Please Hold

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Take and Run

    ★★★★

  • The Dress

    ★★★★

  • The Long Goodbye

    ★★

  • The Invisible Man

    ½

  • Onward

    ★★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Tell Me Who I Am

  • Waves

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Chasing Happiness

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Chernobyl

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Moonlight Sonata: Deafness in Three Movements

  • Fyre

    ★★★½

  • Vice

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Green Book

    ★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

  • A Star Is Born

    ★½

  • The Favourite

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★